У мене дуже часто питають - як ви годуєте ( підживлюєте) свої рослини? Особисто я підживлюю рослини починаючи із травня по жовтень включно. В інший час моїм рослинам підживлення не потрібне, бо вони всі у мене сплять при температурі від 0°С до +10°С.
Так от, підживлення по порах року відрізняється . Це зумовлено різними потребами рослин у певний період вегетації (життєдіяльності у теплу пору року):
Весна - треба щоб переважали азотні добрива - це для активного росту.
Початок літа - фосфорні, азотні. Кінець літа - осінь -- калійні, фосфорні.
Травень -червень:
Кожні 7 - 10 днів ( залежить від середньодобової температури) - якщо високі показники - 7 діб, а якщо середні - 10 діб.
Таким чином:
Перше годування( травень) - звичайна нітроаммофоска - 2 ст.ложки на 10 л води ретельно перемішати і в достатній кількості у кілька прийомів підживити рослини. Розчин повинен появитися у піддоні.
Друге підживлення - зброжений послід ( коров'ячий, пташиний, конячий) - розвести ПРАВИЛЬНО в залежності від виду посліду (1:10; 1:25; 1:8)
Мої рецепти зброження посліду я напишу пізніше. Нагадайте будь ласка, якщо я забарюся)))
Третє підживлення - калийне добриво згідно із інструкцією. Я частіше за все користуюся деревним попілом - 3 ст ложки на 10 л настоюю 5 - 6 годин - розбовтую і одразу поливаю. Якщо користуєтеся попілом, то треба через день - два розпушити поверхню грунту .
Літо - до середини серпня: зброжений послід чергувати із золою.
Середина серпня - жовтень:
- моносульфат калію чергувати позакореневе підживлення із кореневим. Але є особливість - за пару тижнів до достигання плодів не бажано робити позакореневе підживлення!
Інколи у кінці жовтня я підживлюю великі рослини витяжкою суперфосфату. Це для закладання квіткових бруньок на наступний рік.
А от ще одне.
Бажано мульчувати з весни грунт у горщиках із гранатами сушеним не перепрілим коров'ячим послідом. Це єдина рослина яка це не лише витримує, а і навпаки - дуже чуйна до такої мульчі. Але ж не рекомендую так робити з іншими рослинами.
Для приготування зброженого посліду треба взяти зручний посуд - молочний бідон, велику чи не дуже баклажку. Наповнити її на 2/3 послідом , залити теплою водою , але не до горловини. Розмішати ретельно. Закупорити якомога щільніше. Поставити у тепле місце. Від 15° і більше . Через три тижні ретельно перемішати і використовувати наступним чином:
- коров'ячим - розбавити 1:10 ;
- пташиний - 1: 25;
- кінський - 1:8 (де 1 - це частка посліду, 10, 25, 8 - це частка води)
Ні в якому разі не підживлювати дуже підсохший грунт. Краще заздалегідь попіклуватися, щоб грунт був трохи вологий, бо спалите коріння.
Звертаю вашу увагу на щільність укупорення, не тому що буде неприємно пахнути, а тому що вивітрюються азотні речовини!!!!